Integrated Device Technology (IDT) 8P34S1204NLGI
8P34S1204NLGI picture photo
Mfg. Part Number
8P34S1204NLGI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 2:4 1.2GHZ 16VQFN
Datasheet Download
8P34S1204NLGI.pdf
Availability of 8P34S1204NLGI
QUANTITY
8P34S1204NLGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8P34S1204NLGI
Internal Part NumberEIS-8P34S1204NLGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTray
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:4
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputCML, LVDS
OutputLVDS
Frequency - Max1.2GHz
Voltage - Supply1.71 V ~ 1.89 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package16-VFQFPN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8P34S1204NLGI
Related Links8P34S1, 8P34S1204NLGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8P34S1204NLGI Details Description
Related parts for 8P34S1204NLGI
RECEIVER FIBER OPTIC 5MB ST datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16POS PCB 24V datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf