TXC CORPORATION 8Q-26.000MEEV-T
8Q-26.000MEEV-T picture photo
Mfg. Part Number
8Q-26.000MEEV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Q-26.000MEEV-T.pdf
Availability of 8Q-26.000MEEV-T
QUANTITY
8Q-26.000MEEV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Q-26.000MEEV-T
Internal Part NumberEIS-8Q-26.000MEEV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.016" (0.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Q-26.000MEEV-T
Related Links8Q-26.0, 8Q-26.000MEEV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Q-26.000MEEV-T Details Description
Related parts for 8Q-26.000MEEV-T
SENSOR GAUGE PRESS 14.5 PSI MAX datasheet.pdf
DIN RAIL 73.66MMX17.78MM SLOTTED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC COUNTER 21-STAGE 16SO datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 28POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
FJ GIGE 300K CLR CAM+RUNTM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf
330UF 35V 10X10X12MM 105C 3000H datasheet.pdf