Integrated Device Technology (IDT) 8T49N203A-010NLGI8
8T49N203A-010NLGI8 picture photo
Mfg. Part Number
8T49N203A-010NLGI8
Brief Description
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN
Datasheet Download
8T49N203A-010NLGI8.pdf
Availability of 8T49N203A-010NLGI8
QUANTITY
8T49N203A-010NLGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8T49N203A-010NLGI8
Internal Part NumberEIS-8T49N203A-010NLGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingCarrier Tape Update 09/Apr/2014
Standard Package5,000
PLLYes with Bypass
InputHCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL
OutputLVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:2
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max125MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case40-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-QFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8T49N203A-010NLGI8
Related Links8T49N203A, 8T49N203A-010NLGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8T49N203A-010NLGI8 Details Description
Related parts for 8T49N203A-010NLGI8
DIODE MODULE 400V 90A HALF-PAK datasheet.pdf
SW 16A SPDT+SPST-NO (DB) 125V datasheet.pdf
TRANS NPN 10V 4A E-LINE datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 24POS OR datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 120K OHM 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
IMPACT RAM 3X16 GL SN datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD datasheet.pdf