Integrated Device Technology (IDT) 8T49N203A-016NLGI8
8T49N203A-016NLGI8 picture photo
Mfg. Part Number
8T49N203A-016NLGI8
Brief Description
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN
Datasheet Download
8T49N203A-016NLGI8.pdf
Availability of 8T49N203A-016NLGI8
QUANTITY
8T49N203A-016NLGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8T49N203A-016NLGI8
Internal Part NumberEIS-8T49N203A-016NLGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingCarrier Tape Update 09/Apr/2014
Standard Package5,000
PLLYes with Bypass
InputHCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:2
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max161.1328125MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case40-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-QFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8T49N203A-016NLGI8
Related Links8T49N203A, 8T49N203A-016NLGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8T49N203A-016NLGI8 Details Description
Related parts for 8T49N203A-016NLGI8
FIXED IND 47NH 510MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK PEG 08CKT TIN datasheet.pdf
RES 301 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 2K OHM RADIAL datasheet.pdf