TXC CORPORATION 8W-12.000MBB-T
8W-12.000MBB-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-12.000MBB-T
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-12.000MBB-T.pdf
Availability of 8W-12.000MBB-T
QUANTITY
8W-12.000MBB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-12.000MBB-T
Internal Part NumberEIS-8W-12.000MBB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-12.000MBB-T
Related Links8W-12.0, 8W-12.000MBB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-12.000MBB-T Details Description
Related parts for 8W-12.000MBB-T
CONN HEADER .100 DUAL R/A 64POS datasheet.pdf
JUMPER-H1500TR/A2015W/X 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PWR JACK 2.0X6.3MM SMT datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.125 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 2.5-8MM 5-24VDC datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf