TXC CORPORATION 8W-19.200MCB-T
8W-19.200MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-19.200MCB-T
Brief Description
OSC XO 19.20MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-19.200MCB-T.pdf
Availability of 8W-19.200MCB-T
QUANTITY
8W-19.200MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-19.200MCB-T
Internal Part NumberEIS-8W-19.200MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency19.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-19.200MCB-T
Related Links8W-19.2, 8W-19.200MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-19.200MCB-T Details Description
Related parts for 8W-19.200MCB-T
WIRE DUCT SLOT 1.5"X3" 8PC/6.5' datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2INP INV 16SOEIAJ datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX 3.3V RS232/485 20-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 55.1VWM 98VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf