TXC CORPORATION 8W-20.000MDE-T
8W-20.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-20.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-20.000MDE-T.pdf
Availability of 8W-20.000MDE-T
QUANTITY
8W-20.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-20.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-8W-20.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-20.000MDE-T
Related Links8W-20.0, 8W-20.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-20.000MDE-T Details Description
Related parts for 8W-20.000MDE-T
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
2MM FB,ASY,072,SIG,REC,EN,3.55 datasheet.pdf
TAPE ALUM FOIL .3MX4.6M datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 900MM X 1800M datasheet.pdf