TXC CORPORATION 8W-24.000MBC-T
8W-24.000MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-24.000MBC-T
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-24.000MBC-T.pdf
Availability of 8W-24.000MBC-T
QUANTITY
8W-24.000MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-24.000MBC-T
Internal Part NumberEIS-8W-24.000MBC-T
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-24.000MBC-T
Related Links8W-24.0, 8W-24.000MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-24.000MBC-T Details Description
Related parts for 8W-24.000MBC-T
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 20MA datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf