TXC CORPORATION 8W-24.576MBE-T
8W-24.576MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-24.576MBE-T
Brief Description
OSCILLATOR XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-24.576MBE-T.pdf
Availability of 8W-24.576MBE-T
QUANTITY
8W-24.576MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-24.576MBE-T
Internal Part NumberEIS-8W-24.576MBE-T
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-24.576MBE-T
Related Links8W-24.5, 8W-24.576MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-24.576MBE-T Details Description
Related parts for 8W-24.576MBE-T
LED YELLOW DIFF 4MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC BUFFER TRI-ST ULP-A SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
A5 1.5KW 17 BIT ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
TAPECLIP 50MM datasheet.pdf