TXC CORPORATION 8W-25.000MBB-T
8W-25.000MBB-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-25.000MBB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-25.000MBB-T.pdf
Availability of 8W-25.000MBB-T
QUANTITY
8W-25.000MBB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-25.000MBB-T
Internal Part NumberEIS-8W-25.000MBB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-25.000MBB-T
Related Links8W-25.0, 8W-25.000MBB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-25.000MBB-T Details Description
Related parts for 8W-25.000MBB-T
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 019 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE R/A PCB datasheet.pdf
BOARD EVAL AD9272 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MOD IGBT 3PHASE INV 600V SIP datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 18POS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 455MA 1.05 OHM datasheet.pdf