TXC CORPORATION 8W-25.000MDE-T
8W-25.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-25.000MDE-T
Brief Description
OSCILLATOR XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-25.000MDE-T.pdf
Availability of 8W-25.000MDE-T
QUANTITY
8W-25.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-25.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-8W-25.000MDE-T
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-25.000MDE-T
Related Links8W-25.0, 8W-25.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-25.000MDE-T Details Description
Related parts for 8W-25.000MDE-T
TOOL CRIMP SUPRA-GRIP 14-22AWG datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A TO220AB datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf