TXC CORPORATION 8W-26.000MDE-T
8W-26.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-26.000MDE-T
Brief Description
OSCILLATOR XO 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-26.000MDE-T.pdf
Availability of 8W-26.000MDE-T
QUANTITY
8W-26.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-26.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-8W-26.000MDE-T
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-26.000MDE-T
Related Links8W-26.0, 8W-26.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-26.000MDE-T Details Description
Related parts for 8W-26.000MDE-T
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 300 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
LED MT SR VERT 13MM 3MM 2LD datasheet.pdf
HEATSHRINK KIT 1/8"-3/4" 114 PC datasheet.pdf
DEMAMT9SNM-F225 - MIL EQUIV datasheet.pdf
STOP FRAME datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
2.35 V to 5.25 V, 1 MSPS, 12-/10-/8-Bit ADCs in 6-Lead SC70 IC datasheet.pdf