TXC CORPORATION 8W-54.000MBE-T
8W-54.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-54.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-54.000MBE-T.pdf
Availability of 8W-54.000MBE-T
QUANTITY
8W-54.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-54.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-8W-54.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-54.000MBE-T
Related Links8W-54.0, 8W-54.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-54.000MBE-T Details Description
Related parts for 8W-54.000MBE-T
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 300V 20A PNL MNT datasheet.pdf
SIDAC SYM 4CHP 230V 250A MS013 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 51.1 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 3A Automotive 8-SOIC-EP datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 22.9PF SMD datasheet.pdf