TXC CORPORATION 8Z-12.000MAHQ-T
8Z-12.000MAHQ-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-12.000MAHQ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 10pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-12.000MAHQ-T.pdf
Availability of 8Z-12.000MAHQ-T
QUANTITY
8Z-12.000MAHQ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-12.000MAHQ-T
Internal Part NumberEIS-8Z-12.000MAHQ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Z
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-12.000MAHQ-T
Related Links8Z-12.0, 8Z-12.000MAHQ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-12.000MAHQ-T Details Description
Related parts for 8Z-12.000MAHQ-T
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
SENS 1000PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
IC 8051 MCU 16K FLASH 24-QFN datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STD P 75OHM 200CM datasheet.pdf