TXC CORPORATION 8Z-24.576MAAE-T
8Z-24.576MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-24.576MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-24.576MAAE-T.pdf
Availability of 8Z-24.576MAAE-T
QUANTITY
8Z-24.576MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-24.576MAAE-T
Internal Part NumberEIS-8Z-24.576MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Z
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-24.576MAAE-T
Related Links8Z-24.5, 8Z-24.576MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-24.576MAAE-T Details Description
Related parts for 8Z-24.576MAAE-T
RES 16K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
RES 274 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT THRU PIN datasheet.pdf