TXC CORPORATION 8Z-30.000MAAJ-T
8Z-30.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-30.000MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-30.000MAAJ-T.pdf
Availability of 8Z-30.000MAAJ-T
QUANTITY
8Z-30.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-30.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-8Z-30.000MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Z
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-30.000MAAJ-T
Related Links8Z-30.0, 8Z-30.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-30.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 8Z-30.000MAAJ-T
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
IC MPU I960 66MHZ 208SQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES 0.274 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 25NH 1.2A 98 MOHM SMD datasheet.pdf