FFF 90311-026LF
90311-026LF picture photo
Mfg. Part Number
90311-026LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING 26POS 2MM W/KEY
Datasheet Download
90311-026LF.pdf
Availability of 90311-026LF
QUANTITY
90311-026LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 90311-026LF
Internal Part NumberEIS-90311-026LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
Packaging-
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLocking Ramp
ColorBlack
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)90311-026LF
Related Links90311, 90311-026LF Datasheet, FFF Distributor
90311-026LF Details Description
Related parts for 90311-026LF
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 2.5A 80 MOHM TH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 2A Lighting 8-SOIC-EP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 25W datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 288MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf
RES 542 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN M5 datasheet.pdf