Wakefield 904-27-2-18-2-B-0
904-27-2-18-2-B-0 picture photo
Mfg. Part Number
904-27-2-18-2-B-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEAT SINK PIN FIN 27X27MM CLIP
Datasheet Download
904-27-2-18-2-B-0.pdf
Availability of 904-27-2-18-2-B-0
QUANTITY
904-27-2-18-2-B-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 904-27-2-18-2-B-0
Internal Part NumberEIS-904-27-2-18-2-B-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)904-27-2-18-2-B-0
Related Links904-27-2, 904-27-2-18-2-B-0 Datasheet, Wakefield Distributor
904-27-2-18-2-B-0 Details Description
Related parts for 904-27-2-18-2-B-0
IC OP AMP COMP 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2MM RND 2ARRAY RJ45 datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 4V 20% 2924 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 2W DO214AC datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V X5R 0201 datasheet.pdf