E-Z-Hook 9110-18BLK
9110-18BLK picture photo
Mfg. Part Number
9110-18BLK
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Jumper, Specialty
Brief Description
PATCHCORD .025" SQ SCKT BLK 18"
Datasheet Download
9110-18BLK.pdf
Availability of 9110-18BLK
QUANTITY
9110-18BLK Order Process
Ship out your order
Specifications of 9110-18BLK
Internal Part NumberEIS-9110-18BLK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Jumper, Specialty
Series9110
ConfigurationSocket to Socket
1st ConnectorSocket, Square, 0.025" (0.64mm)
2nd ConnectorSocket, Square, 0.025" (0.64mm)
Cable Length18.0" (457.20mm)
Contents1 Lead, Black
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge22 AWG
Voltage - Rated1000VDC (1kV)
Current Rating2.5A
Temperature Range221°F (105°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9110-18BLK
Related Links9110-, 9110-18BLK Datasheet, E-Z-Hook Distributor
9110-18BLK Details Description
Related parts for 9110-18BLK
IDC CABLE - MPL60K/MC60F/MPL60K datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP PROG 10DFN datasheet.pdf
DIODE 3-PHASE BRIDGE 800V 150A datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 98MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf