Integrated Device Technology (IDT) 9112AG-16LF
9112AG-16LF picture photo
Mfg. Part Number
9112AG-16LF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC BUFFER ZD HI PERFORM 8-TSSOP
Datasheet Download
9112AG-16LF.pdf
Availability of 9112AG-16LF
QUANTITY
9112AG-16LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 9112AG-16LF
Internal Part NumberEIS-9112AG-16LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
Standard Package96
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypePLL Zero Delay Buffer
PLLYes
InputClock
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:5
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max133MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9112AG-16LF
Related Links9112A, 9112AG-16LF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
9112AG-16LF Details Description
Related parts for 9112AG-16LF
RES 13K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFH17T/AE17/AFH17T datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.5KV 500A DO200AB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT HIGH SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf