| Internal Part Number | EIS-9112AM-26LF | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Assembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013 | |
| Standard Package | 97 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Ratio - Input:Output | 1:4 | |
| Differential - Input:Output | No/No | |
| Input | Clock | |
| Output | Clock | |
| Frequency - Max | 133MHz | |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | |
| Supplier Device Package | 8-SOIC | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 9112AM-26LF | |
| Related Links | 9112A, 9112AM-26LF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor | |