FFF 91596-020TRLF
91596-020TRLF picture photo
Mfg. Part Number
91596-020TRLF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
91596-020TRLF.pdf
Availability of 91596-020TRLF
QUANTITY
91596-020TRLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 91596-020TRLF
Internal Part NumberEIS-91596-020TRLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,500
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)91596-020TRLF
Related Links91596-, 91596-020TRLF Datasheet, FFF Distributor
91596-020TRLF Details Description
Related parts for 91596-020TRLF
IC OPAMP CHOPPER 450KHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 8.1VWM 15VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 25 COL datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
SGE1510-5-2670A-2000C-200FQD datasheet.pdf
IC LINE DVR VDSL2 H FIX 32VQFN datasheet.pdf
RES SMD 1.74M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3 NF 2.5% 100VDC AXIA datasheet.pdf