E-Z-Hook 9183-144BLK
9183-144BLK picture photo
Mfg. Part Number
9183-144BLK
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Banana, Meter Interface
Brief Description
PATCHCORD HD BANA PLUG BLK 144"
Datasheet Download
9183-144BLK.pdf
Availability of 9183-144BLK
QUANTITY
9183-144BLK Order Process
Ship out your order
Specifications of 9183-144BLK
Internal Part NumberEIS-9183-144BLK
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Banana, Meter Interface
Series9183
TypePatch Cord
ConfigurationBanana to Banana
1st ConnectorBanana Plug, Single
2nd ConnectorBanana Plug, Single
Cable Length144.0" (3657.60mm)
Contents1 Lead, Black
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated-
Current Rating-
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9183-144BLK
Related Links9183-, 9183-144BLK Datasheet, E-Z-Hook Distributor
9183-144BLK Details Description
Related parts for 9183-144BLK
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
IC DAC 24BIT 16CH 192KHZ 80LQFP datasheet.pdf
TIMER SS REPEAT CYCLE 8PIN datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
WP-SC PA HF 34 5 BK datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf
DSUB 15 F SOD FLOA TIN G TIN datasheet.pdf