| Internal Part Number | EIS-923842-RD-B | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Vendor undefined / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Test and Measurement | |
| Family | Test Clips - Grabbers, Hooks | |
| Series | Standard Probe-It 923842 | |
| Type | Standard Hook | |
| Hook Type | Hook | |
| Hook, Pincer Opening | - | |
| Features | - | |
| Length | 2.380" (60.45mm) | |
| Termination | Solder | |
| Color | Red | |
| Quantity | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 923842-RD-B | |
| Related Links | 92384, 923842-RD-B Datasheet, 3M Distributor | |
 | 643816-7 | CONN RECEPT 7POS 28AWG MTA100 | datasheet.pdf | |