FFF 92417-432HLF
92417-432HLF picture photo
Mfg. Part Number
92417-432HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
92417-432HLF.pdf
Availability of 92417-432HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
92417-432HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 92417-432HLF
Internal Part NumberEIS-92417-432HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.320" (8.13mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)92417-432HLF
Related Links92417-, 92417-432HLF Datasheet, FFF Distributor
92417-432HLF Details Description
Related parts for 92417-432HLF
IC CROSSPOINT SWITCH DUAL 32TQFP datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 15K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIE CUT OFF datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf