3M 924217-24-29-I
924217-24-29-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-29-I
Brief Description
CONN HEADER 29POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-24-29-I.pdf
Availability of 924217-24-29-I
QUANTITY
924217-24-29-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-29-I
Internal Part NumberEIS-924217-24-29-I
PackagingBulk
Number of Positions29
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-29-I
Related Links924217-, 924217-24-29-I Datasheet, 3M Distributor
924217-24-29-I Details Description
Related parts for 924217-24-29-I
DIODE ZENER 24V 500MW MSD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCR PHSE CTRL MOD 1000V 40A datasheet.pdf
EVAL BOARD C8051F912 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf