3M 924217-24-33-I
924217-24-33-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-33-I
Brief Description
CONN HEADER 33POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-24-33-I.pdf
Availability of 924217-24-33-I
QUANTITY
924217-24-33-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-33-I
Internal Part NumberEIS-924217-24-33-I
PackagingBulk
Number of Positions33
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-33-I
Related Links924217-, 924217-24-33-I Datasheet, 3M Distributor
924217-24-33-I Details Description
Related parts for 924217-24-33-I
IC REG LDO 2V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
SWITCH SPDT 10A 125V HNG RLR LVR datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 1-1/4" 1.69" datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A PCB 10POS datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 25.02MM datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 942 I/O 1704BGA datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.00051 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf