3M 924217-28-18-EU
924217-28-18-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-18-EU
Brief Description
CONN HEADER 18POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-18-EU.pdf
Availability of 924217-28-18-EU
QUANTITY
924217-28-18-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-18-EU
Internal Part NumberEIS-924217-28-18-EU
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)