3M 924217-28-22-I
924217-28-22-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-22-I
Brief Description
CONN HEADER 22POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-22-I.pdf
Availability of 924217-28-22-I
QUANTITY
924217-28-22-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-22-I
Internal Part NumberEIS-924217-28-22-I
PackagingBulk
Number of Positions22
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-22-I
Related Links924217-, 924217-28-22-I Datasheet, 3M Distributor
924217-28-22-I Details Description
Related parts for 924217-28-22-I
IC REG BCK 3.3V 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CONV AC/DC 90-264VAC 5V 2A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 500MA 270 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf