3M 924217-28-25-I
924217-28-25-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-25-I
Brief Description
CONN HEADER 25POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-25-I.pdf
Availability of 924217-28-25-I
QUANTITY
924217-28-25-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-25-I
Internal Part NumberEIS-924217-28-25-I
PackagingBulk
Number of Positions25
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-25-I
Related Links924217-, 924217-28-25-I Datasheet, 3M Distributor
924217-28-25-I Details Description
Related parts for 924217-28-25-I
DUCTSLOT TYPF PVC ADH L GRY6' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
IC EXPND AND-ORINV GATE 14-TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X6MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 365K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 28.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
COLLET FFA.2S. - 7.2MM DIA datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf