3M 924217-28-30-I
924217-28-30-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-30-I
Brief Description
CONN HEADER 30POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-30-I.pdf
Availability of 924217-28-30-I
QUANTITY
924217-28-30-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-30-I
Internal Part NumberEIS-924217-28-30-I
PackagingBulk
Number of Positions30
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-30-I
Related Links924217-, 924217-28-30-I Datasheet, 3M Distributor
924217-28-30-I Details Description
Related parts for 924217-28-30-I
WASHER FLAT 1/4 NYLON datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 10V ESC datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R HI-SPD 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 900MA 398 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN HDR 18POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf