3M 924217-28-31-EU
924217-28-31-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-31-EU
Brief Description
CONN HEADER 31POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-31-EU.pdf
Availability of 924217-28-31-EU
QUANTITY
924217-28-31-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-31-EU
Internal Part NumberEIS-924217-28-31-EU
PackagingBulk
Number of Positions31
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-31-EU
Related Links924217-, 924217-28-31-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-28-31-EU Details Description
Related parts for 924217-28-31-EU
POLYSWITCH STRAP 1.0A HOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 45W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 225W datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A IPAK datasheet.pdf
FILTER LINE PWR MED M80 10A QC datasheet.pdf
ANT 1850-1990MHZ 3.5DBI SMA MALE datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMCJ datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC 1.5KE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf