3M 924217-28-31-I
924217-28-31-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-31-I
Brief Description
CONN HEADER 31POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-31-I.pdf
Availability of 924217-28-31-I
QUANTITY
924217-28-31-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-31-I
Internal Part NumberEIS-924217-28-31-I
PackagingBulk
Number of Positions31
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-31-I
Related Links924217-, 924217-28-31-I Datasheet, 3M Distributor
924217-28-31-I Details Description
Related parts for 924217-28-31-I
IC ADC LP 10-BIT 133KHZ 20-SOIC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 30 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
22UF 63V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf