3M 924217-32-10-I
924217-32-10-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-32-10-I
Brief Description
CONN HEADER 10POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-32-10-I.pdf
Availability of 924217-32-10-I
QUANTITY
924217-32-10-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-32-10-I
Internal Part NumberEIS-924217-32-10-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.980" (24.89mm)
Length - Post (Mating)0.240" (6.10mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-32-10-I
Related Links924217-, 924217-32-10-I Datasheet, 3M Distributor
924217-32-10-I Details Description
Related parts for 924217-32-10-I
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMA datasheet.pdf
BOX ABS GRAY/CL 15.74"LX11.79"W datasheet.pdf
RACEWAY NOHOLE LGRY 4X4"X 6' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 58.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 PG21 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf