3M 924217-32-15-I
924217-32-15-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-32-15-I
Brief Description
CONN HEADER 15POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-32-15-I.pdf
Availability of 924217-32-15-I
QUANTITY
924217-32-15-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-32-15-I
Internal Part NumberEIS-924217-32-15-I
PackagingBulk
Number of Positions15
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.980" (24.89mm)
Length - Post (Mating)0.240" (6.10mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-32-15-I
Related Links924217-, 924217-32-15-I Datasheet, 3M Distributor
924217-32-15-I Details Description
Related parts for 924217-32-15-I
CONN PCI EXPRESS 280POS VERT PCB datasheet.pdf
MULTIPLEXER 8-CH 3-STATE 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DEV WRLSS TOOL FOR CC430 datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A SMD GOLD datasheet.pdf
600 DIP HDR COINED CONTACTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
3P VAL-U-LOK TPA 26-22 AWG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf