3M 924217-32-24-EU
924217-32-24-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-32-24-EU
Brief Description
CONN HEADER 24POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-32-24-EU.pdf
Availability of 924217-32-24-EU
QUANTITY
924217-32-24-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-32-24-EU
Internal Part NumberEIS-924217-32-24-EU
PackagingBulk
Number of Positions24
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.980" (24.89mm)
Length - Post (Mating)0.240" (6.10mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-32-24-EU
Related Links924217-, 924217-32-24-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-32-24-EU Details Description
Related parts for 924217-32-24-EU
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.9KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS DUAL SMD datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.3W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf