3M 924217-32-25-I
924217-32-25-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-32-25-I
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HEADER 25POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-32-25-I.pdf
Availability of 924217-32-25-I
QUANTITY
924217-32-25-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-32-25-I
Internal Part NumberEIS-924217-32-25-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series929
PackagingBulk
Number of Positions25
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.980" (24.89mm)
Length - Post (Mating)0.240" (6.10mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-32-25-I
Related Links924217-, 924217-32-25-I Datasheet, 3M Distributor
924217-32-25-I Details Description
Related parts for 924217-32-25-I
IC BUS BUFF TRI-ST NON-INV SC705 datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2CHAN ADV 16-SOEIAJ datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 7.37VWM 13.8VC 1.5KE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 12"W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 65A LFPAK datasheet.pdf
TEST CONNECTOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf