3M 924217-32-32-I
924217-32-32-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-32-32-I
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-32-32-I.pdf
Availability of 924217-32-32-I
QUANTITY
924217-32-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-32-32-I
Internal Part NumberEIS-924217-32-32-I
PackagingBulk
Number of Positions32
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.980" (24.89mm)
Length - Post (Mating)0.240" (6.10mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-32-32-I
Related Links924217-, 924217-32-32-I Datasheet, 3M Distributor
924217-32-32-I Details Description
Related parts for 924217-32-32-I
IC OPAMP AUDIO 15MHZ 8DIP datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 19POS 5MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
WIR-CABL,68,3-CON,F-X,26AWG datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
VRL GEARBOX 7:1 FRM 70 C datasheet.pdf
SOLDERING IRON 40W WITH FINE TIP datasheet.pdf