3M 924227-24-03-I
924227-24-03-I picture photo
Mfg. Part Number
924227-24-03-I
Brief Description
CONN HEADER 6POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
924227-24-03-I.pdf
Availability of 924227-24-03-I
QUANTITY
924227-24-03-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924227-24-03-I
Internal Part NumberEIS-924227-24-03-I
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924227-24-03-I
Related Links924227-, 924227-24-03-I Datasheet, 3M Distributor
924227-24-03-I Details Description
Related parts for 924227-24-03-I
IC BUFF/DVR HEX NON-INV 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 10% 0603 datasheet.pdf
CONTROL RELAY VOLT 24VDC 10-600V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 2MM 11POS T/H datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 900MA 420 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC HYBRID MOTOR DVR 1.5A 12SIP datasheet.pdf
PIN MATE-N-LOK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 100MHZ 6SOT23 datasheet.pdf