3M 924227-28-09-I
924227-28-09-I picture photo
Mfg. Part Number
924227-28-09-I
Brief Description
CONN HEADER 18POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
924227-28-09-I.pdf
Availability of 924227-28-09-I
QUANTITY
924227-28-09-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924227-28-09-I
Internal Part NumberEIS-924227-28-09-I
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924227-28-09-I
Related Links924227-, 924227-28-09-I Datasheet, 3M Distributor
924227-28-09-I Details Description
Related parts for 924227-28-09-I
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 100KHZ 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
SIDAC 4CH 170/340V 250A MS-013 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf