3M 924227-28-30-I
924227-28-30-I picture photo
Mfg. Part Number
924227-28-30-I
Brief Description
CONN HEADER 60POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
924227-28-30-I.pdf
Availability of 924227-28-30-I
QUANTITY
924227-28-30-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924227-28-30-I
Internal Part NumberEIS-924227-28-30-I
PackagingBulk
Number of Positions60
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924227-28-30-I
Related Links924227-, 924227-28-30-I Datasheet, 3M Distributor
924227-28-30-I Details Description
Related parts for 924227-28-30-I
FUSE CERAMIC 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN TERM BLK 24POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
MOD CTLR PROGR BL1700 16IN 16OUT datasheet.pdf
ROUND SPACER M8 NYLON 10MM datasheet.pdf