3M 924517-28-32-I
924517-28-32-I picture photo
Mfg. Part Number
924517-28-32-I
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100" GOLD
Datasheet Download
924517-28-32-I.pdf
Availability of 924517-28-32-I
QUANTITY
924517-28-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924517-28-32-I
Internal Part NumberEIS-924517-28-32-I
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924517-28-32-I
Related Links924517-, 924517-28-32-I Datasheet, 3M Distributor
924517-28-32-I Details Description
Related parts for 924517-28-32-I
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 3/4W LEADS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
RELAY TELECOM 2FORMC/2CO 5A 5V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf