3M 924527-28-34-I
924527-28-34-I picture photo
Mfg. Part Number
924527-28-34-I
Brief Description
CONN HEADER 68POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
924527-28-34-I.pdf
Availability of 924527-28-34-I
QUANTITY
924527-28-34-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924527-28-34-I
Internal Part NumberEIS-924527-28-34-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions68
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924527-28-34-I
Related Links924527-, 924527-28-34-I Datasheet, 3M Distributor
924527-28-34-I Details Description
Related parts for 924527-28-34-I
IC REG LDO ADJ TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 192KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24640 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR IC 0.085" datasheet.pdf
CABLE 3POS FEMALE PNL RCPT 1' datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1W DO41 datasheet.pdf