3M 924717-10-27-I
924717-10-27-I picture photo
Mfg. Part Number
924717-10-27-I
Brief Description
CONN HEADER 27POS .100" GOLD
Datasheet Download
924717-10-27-I.pdf
Availability of 924717-10-27-I
QUANTITY
924717-10-27-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924717-10-27-I
Internal Part NumberEIS-924717-10-27-I
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.125" (3.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924717-10-27-I
Related Links924717-, 924717-10-27-I Datasheet, 3M Distributor
924717-10-27-I Details Description
Related parts for 924717-10-27-I
CONN JACK STEREO R/A 3PIN 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
SIDACTOR BI 190V 80A DO15 datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf