3M 924717-10-28-I
924717-10-28-I picture photo
Mfg. Part Number
924717-10-28-I
Brief Description
CONN HEADER 28POS .100" GOLD
Datasheet Download
924717-10-28-I.pdf
Availability of 924717-10-28-I
QUANTITY
924717-10-28-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924717-10-28-I
Internal Part NumberEIS-924717-10-28-I
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.125" (3.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924717-10-28-I
Related Links924717-, 924717-10-28-I Datasheet, 3M Distributor
924717-10-28-I Details Description
Related parts for 924717-10-28-I
TVS DIODE 85.5VWM 143.85VC DO15 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 100MA 30V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 5K OHM RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf