3M 924717-10-31-I
924717-10-31-I picture photo
Mfg. Part Number
924717-10-31-I
Brief Description
CONN HEADER 31POS .100" GOLD
Datasheet Download
924717-10-31-I.pdf
Availability of 924717-10-31-I
QUANTITY
924717-10-31-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924717-10-31-I
Internal Part NumberEIS-924717-10-31-I
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.125" (3.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924717-10-31-I
Related Links924717-, 924717-10-31-I Datasheet, 3M Distributor
924717-10-31-I Details Description
Related parts for 924717-10-31-I
LED RED T1 RIGHT ANGLE PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW SOT323 datasheet.pdf
ID QUAD UART 64BYTE 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10 OLIVE datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LEVEL HI EFF RED datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CBL 28POS .5MM JMPR TYPE D 1.18" datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf