3M 924717-10-32-I
924717-10-32-I picture photo
Mfg. Part Number
924717-10-32-I
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100" GOLD
Datasheet Download
924717-10-32-I.pdf
Availability of 924717-10-32-I
QUANTITY
924717-10-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924717-10-32-I
Internal Part NumberEIS-924717-10-32-I
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.125" (3.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924717-10-32-I
Related Links924717-, 924717-10-32-I Datasheet, 3M Distributor
924717-10-32-I Details Description
Related parts for 924717-10-32-I
LED RED 1/4" HOLE PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/3.1V 10MLF datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M12 5V MINI datasheet.pdf
GSF2 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
IC DRIVER LOW SIDE DPAK datasheet.pdf
BUSHING 0.187" NYLON BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 90MA 24 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
BALUN CSR BC04 BC03 BC05 2.45GHZ datasheet.pdf