Bourns Inc. 9250A-334-TR-RC
9250A-334-TR-RC picture photo
Mfg. Part Number
9250A-334-TR-RC
Brief Description
FIXED IND 330UH 110MA 6.4 OHM TH
Datasheet Download
9250A-334-TR-RC.pdf
Availability of 9250A-334-TR-RC
QUANTITY
9250A-334-TR-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of 9250A-334-TR-RC
Internal Part NumberEIS-9250A-334-TR-RC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMagnetic Product Overview
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series9250A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating110mA
Current - Saturation65mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant6.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9250A-334-TR-RC
Related Links9250A-3, 9250A-334-TR-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
9250A-334-TR-RC Details Description
Related parts for 9250A-334-TR-RC
IC DAC CMOS 10BIT MULT 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W 5V 400MA datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
KINTEX-7 FPGA CONNECTIVITY KIT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL HIGH 25PPM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 86POS datasheet.pdf
508 TB WIRE PROTECTOR datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RING UNINSUL datasheet.pdf
RES .08 OHM 1% 1W AXIAL WW datasheet.pdf