3M 926101-01-11-EU
926101-01-11-EU picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-11-EU
Brief Description
CONN HEADER 11POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-11-EU.pdf
Availability of 926101-01-11-EU
QUANTITY
926101-01-11-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-11-EU
Internal Part NumberEIS-926101-01-11-EU
PackagingBulk
Number of Positions11
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-11-EU
Related Links926101-, 926101-01-11-EU Datasheet, 3M Distributor
926101-01-11-EU Details Description
Related parts for 926101-01-11-EU
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MULTI-TAP W 4FT 12-3-SO 2608PLUG datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE IEC TO IEC EXTENSION 12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf