3M 926101-01-11-I
926101-01-11-I picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-11-I
Brief Description
CONN HEADER 11POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-11-I.pdf
Availability of 926101-01-11-I
QUANTITY
926101-01-11-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-11-I
Internal Part NumberEIS-926101-01-11-I
PackagingBulk
Number of Positions11
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)